Basketbol okulu her ne kadar çoğu kesim tarafından basit bir olgu olarak görünse de geleceğin potansiyel sporcularının gelişimlerini etkileyen oldukça önemli bir çalışma alanıdır. 

Alanında uzman antrenörler tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde sporcular ilk olarak temel basketbol becerilerini öğrenmeye başlar. Nitelikli eğitimcilerin özenle gerçekleştirdiği antrenmanlar 6-17 yaş aralığındaki basketbolcu adaylarının ihtiyacı olan pas, şut, top sürme, temel duruş vb. özellikleri en iyi şekilde öğrenmelerine olanak sağlar. Tüm bunların yanında sezon boyunca sporcuların resmi ve özel liglerde müsabakalarda oynayarak maç deneyimi elde etmeleri sağlanır.

FİZİKSEL VE ZİHİNSEL GELİŞİMİ SAĞLAR

Sezon boyunca basketbol okulu çalışmalarına katılan çocuklar yeni arkadaşlıklar kurar, fiziksel anlamda ilerleme kaydeder, kazanma ve kaybetme gibi duyguları en doğru şekilde öğrenir. Ayrıca küçük yaştaki çocuklar gelecek yıllarda kendileri için oldukça yararlı olacak birçok duyguyu basketbol okullarındaki eğitimler sırasında öğrenme fırsatı bulmaktadır. Çocukların takım oyunu, paylaşma, mücadele etme, pes etmeme, hatalarından ders çıkarma gibi birçok duyguyu basketbol aracılığıyla öğrenmeleri oldukça kolay olacaktır.

KAĞITHANE BASKETBOL OKULU İÇİN DOĞRU ADRES!

En değerli varlığınız olan çocuğunuz için basketbol okulu seçerken dikkatli ve araştırmacı olmanız gerekir. İstanbul Kağıthane Gençlik Spor Kulübü olarak Basketbol Okulu çalışmalarımızla her bir basketbolcu adayının potansiyellerine ulaşması için gerekenlere odaklanıyoruz. Yıl boyunca temel basketbol becerileri eğitiminin yanı sıra, resmi ve özel liglere katılarak oyunculara maç tecrübesi sağlıyoruz. Kulübümüze katılmak isteyen sporcular yaş ve yetenek olarak gruplara ayrılarak gerekli eğitimleri düzenli olarak alırlar. Ayrıca bireysel olarak yeteneklerini geliştirmek isteyen oyuncularımız için bireysel antrenman programlarımız da bulunmaktadır.

TEMEL HEDEFLERİMİZ

Basketbol Sevgisi

Kağıthane Basketbol Okulu çalışmalarımız boyunca geleceğin basketbolcu adaylarına öncelikli olarak basketbol sevgisini aşılıyoruz.

Disiplin

İlerleyen yıllarda hayatın her alanında ihtiyaç duyacakları disiplini öğrenmeleri ve uygulamaları konusunda onları teşvik ediyoruz.

Sosyal Gelişim

Antrenmanlarımız esnasında yeni arkadaşlıklar edinme ve farklı ortamlara uyum sağlama konusunda kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz.

Takım Oyunu

Basketbolun bir takım oyunu olduğunu ve hayatları boyunca takım oyununun getireceği artıları öğrenmelerini hedefliyoruz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE YAZABİLİRSİNİZ

* Doldurulması gerekli alanlar.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
2018 – 2019 Sezonu Deneme Antrenmanları Devam Ediyor
Sonraki Haber
A Takımımız İstanbul Şampiyonu